„Jen slunce to umí lépe”

Speciální výrobky

Samoregulační kabely

Příchytky pro okap

Topné kabely, které mění svůj výkon v závislosti na okolní teplotě se nazývají samoregulační. Nejvhodnější využití je na ochranu potrubí nebo střešních okapů a svodů před mrazem a sněhem.

Kabely se mohou vzájemně dotýkat a křížit, nebo procházet prostředím o různých teplotách, bez nebezpečí přehřívání nebo přepálení. Velkou výhodou proti odporovým kabelům je, že je lze krátit na libovolnou délku, proto se prodávají v metráži.

Okruhy

Pro průmyslové aplikace se využívají okruhy PDS1P 40W/m, které např. v zimním období urychlí zrání betonu. Kabel je vybaven připojovací vidlicí (Schuko), která se po vyzrání betonu odstřihne. Kabel je určen pro jednorázové použití, protože vysoký lineární výkon výrazně zkracuje životnost kabelu.

 

Topné rohože a topné plachty

Plachta

Dalším velkým pomocníkem v zimním období jsou topné rohože a plachty.

Jejich využití je následující:

  1. Ochrana vstupů a zádveří před sněhem a námrazou (např. u obchodů a obchodních center).
  2. Vyhřívané rohože jsou vhodné pro ochranu pracovníků před chladnou podlahou na pracovišti.
  3. Topné plachty se aplikují v průmyslu a stavebnictví např. při rozehřívání zeminy výkopů nebo pro uskladnění sypkých materiálů, zahřívání kabelů na cívkách, temperování části strojů nebo nástrojů, apod.
 

Ke speciálním výrobkům jsou nutné různé doplňky např. příchytky umožňující instalovat kabel v okapu, svodu, v úžlabí nebo na střeše; samolepící hliníková páska pro fixaci topného kabelu na potrubí při ochraně před mrazem; sady (tzv. Kity) pro opravy poškozeného kabelu, apod.

Provozováno na systému MajorShop